ДЕМОКРАТІЯ ФЕЙКОВА І ДІЙСНА

  • 22-11-2015

Україна зараз перебуває в точці вибору:

або і далі рухатися шляхом “фейкової”, імітаційної демократії, яка маскує конкурентну олігархію чи авторитарні тенденції, – або будувати демократію дійсну. Минулі місцеві вибори чітко продемонстрували цю “розвилку”.

Поки що більшість українських партій не є такими в класичному розумінні, вони не вписуються в традиційні типології, що розроблені на досвіді розвинених демократій.

Наскільки Україна просунулася у демократичному транзиті з початку Революції Гідності? Наскільки він відрізняється від досвіду інших країн Східної Європи, що подолали цей шлях раніше?

Що потрібно зробити для того, щоб виборці голосували не “серцем”, а розумом? Щоб їх вибір був свідомим і ґрунтувався на ідеологічних уподобаннях, а не на враженні від обличчя кандидата? Щоб європейський вибір України полягав би не тільки в очікуванні безвізового режиму з ЄС, а й у вибудовуванні повноцінного політичного простору, важливим елементом якого є створення ідеологічних масових партій, а не партійних бізнес-проектів?

До участі в обговоренні цих гострих питань запрошені провідні українські політологи та медіаконсультанти, народні депутати ВР, члени політрад українських партій, представники міжнародних аналітичних центрів та інших неурядових організацій, представники посольств Болгарії , Великобританії, Польщі, США, Туреччини, Франції тощо.

Бажаєте взяти участь? Будь ласка, заповніть форму: http://goo.gl/forms/uHwgJRyq7E