Інтерв'ю Ігоря Дмітрієва телеканалу новин "24"

  • 13-12-2014

В гостях у студії телеканалу новин "24" – політолог та організатор Вільної школи опору у Москві Ігор Дмітрієв.

За його словами, Вільна школа існує вже декілька років. Це школа громадянського активіста, людей, які хочуть займатись суспільною діяльністю. Їхню діяльність влада Росія не помічала 2 роки.

«Коли почались події на Майдані, ми відслідковували гарячу точку і виходили в режимі телемоста. Розповідали людям, що там відбувається. Влада не помічала і цього», – розповів Дмітрієв.

В цьому році, як він розповів, ситуація різко змінилась. Коли Вільна школа збиралась дати чергову лекцію, їхній будинок пікетували люди похилого віку із замовними плакатами, а через деякий час прийшли 20-25 молодих хлопців. Через 20 хв від початку лекції прийшла поліція, приїхали автобуси із групою захвату і активістів затримали, зірвавши лекцію.

«Київ, ми вважаємо, міг би бути центром консолідації. Сто емігрантів із Росії вже знаходяться в Україні. І тут близьке ментальне поле...Проблема – інформаційна блокада. За останні 2 роки я наглухо відрізаний від України. А про Путіна в нас пишуть або хороше, або нічого. Тому 80 % – це ті, хто не отримують певної альтернативної версії... Протестний потенціал можна оцінити на 7-8 %», – розповів політолог.

Зараз, через економічну кризу, люди починають думати, куди поділись їхні гроші. Вони починають задумуватись. Останній мітинг у декількох містах Росії був присвячений протесту проти розвалу медицини. Вийшло 7-8 тисяч чоловік. Це люди, які починають розуміти, що щось не так роблять зверху.

«Кремль відчуває економічний удар, тому проект "Новоросія" згортається», – сказав Дмітрієв.

Тривалість інтерв'ю – півгодини.